Text: Jiří Kocourek
Na tomto mimopstruhovém revíru platí obecná zásada: Čím je revír rozlehlejší, tím je pro úspěšný lov důležitější výběr správného místa. Vyplatí se zjistit, kde se ryby v daném období nejčastěji zdržují a pravidelně „svá místa“ zakrmovat, abyste ryby na vaši nástrahu do dané lokality přilákali.
Za pozornost určitě stojí také úlovky 1200 candátů
REKLAMA
„Svá místa“ dávám schválně do uvozovek, protože skutečnost, že někde zakrmíte, zdaleka nedává morální právo nikoho jiného na „své místo“ nepustit, což bohužel někteří méně slušní rybáři stále nechápou.
Pokud jste ještě na Slapech nikdy nelovili, můžete vyzkoušet osvědčená místa, jako například okolí Živohošti, Cholína, Velké nebo pod ústím Mastníku, kde se často podaří ulovit trofejní candáty, okouny, kapry i sumce.
Na Slapech hospodaří Územní svaz města Prahy, který pravidelně a dobře zarybňuje tento velmi oblíbený revír. Platí zde mimopstruhové povolenky celorepublikové, celosvazové a územní pražské.
Sportovní rybolov je povolen celoročně. Lov z loděk, hlubinná přívlač i zavážení nástrah je povoleno.
Celkové úlovky na Slapech dosahují ročně úctyhodných 38 500 kusů ryb o hmotnosti 38 tun. Nejčastějším úlovkem jsou okoun (14 500 kusů), kapr (11 000 kusů s průměrnou hmotností 2,2 kg), plotice (7000 kusů) a cejn (2800 kusů s průměrnou hmotností 0,8 kg). Za pozornost určitě stojí také úlovky 1200 candátů, 450 štik a úhořů, 100 sumců (průměrně 12 kg, ale výjimkou nejsou trofejní kusy okolo 50 kg)! Uloví se také desítky línů, tloušťů, bolenů, amurů, tolstolobiků, podouství a karasů.
Nedávno se na Slapech podařil chytit například krásný potočák…
Krásný čísla ohledně počtů úlovkům jednou se tam také dostanu. Počítám, že při letní dovolené.