Reprezentace České republiky se ve dnech 3. – 10. října 2021 účastnila pod záštitou Českého rybářského svazu mistrovství světa handicapovaných rybářů v plavané, které se konalo ve slovinském Radeče na řece Sávě. Mistrovství se zúčastnilo devět národů.
text: Tomáš Kučera
Na základě nominace státního trenéra reprezentace Vladimíra Vyslyšela ml. se klání účastnili reprezentanti Radim Kozlovský, Ján Omamik, Emanuel Vyhlídal, Petr Svatoš a Petr Krym. Každému ze závodníků dle pravidel FIPS byli k dispozici asistenti ve složení Markéta Nováčková, Jakub Valchař, Vladimír Vyslyšel st., Miroslav Horálek a Jakub Toužimský.
Osmidennímu výjezdu předcházely důkladné přípravy celé výpravy – bylo nutné zajistit vhodné ubytování pro handicapované, materiální vybavení závodníků, stravu pro tým, krmení, týmové oblečení a mnoho dalšího.
Ubytováni jsme byli v apartmánech Martinova izba ve městě Laško, které byly bezbariérové a poskytly nám absolutní komfort a soukromí, který jsme pro své přípravy na tréninky a závod samotný potřebovali.
Závodním úsekem byla horská řeka Sáva ve Slovinsku. Tato závodní trať je světově známá a pořádá se na ní ročně mnoho závodů. Břeh a přístup k vodě je zde také dle toho upravený a na většině lovných míst jsou zbudována mola, ze kterých mohou závodníci lovit.
První čtyři dny byly na programu tréninky. Vzhledem k aktuálním povětrnostním podmínkám a zkušenostem závodníků jsme vsadili na způsob lovu na odhoz, kde jsme byli schopni držet krok s ostatními týmy, které preferovaly převážně lov na děličku.
Třetí den tréninku jsme naši taktiku vylepšili a výsledky vážení předčily váhy ostatních týmů. Nepočítali jsme však, že avizovaná změna počasí diametrálně změní současné podmínky. Čtvrtý tréninkový den se snížila teplota o více jak deset stupňů, začalo pršet a foukal silný vítr.
Naše plány odhozu tímto vzaly za své a museli jsme se přeorientovat na děličku. Tento způsob lovu jsme zcela nezvládli, bylo vidět tréninkové manko a v obou závodních dnech jsme nakonec odchytali pouze sedmé celkové umístění.
Chtěl bych i přes tento „neúspěch“ poděkovat našim reprezentantům a obzvláště asistentům za jejich odvedenou práci, nekonečnou každodenní přípravu a profesionální přístup. V těchto podmínkách to nebylo jednoduché a „neúspěch“ nevidím v podcenění čehokoliv v tomto týdnu.
Věřme, že handicapované závodníky tento propad ve výsledkové listině nakopne a budou se po celý rok lépe připravovat a pracovat na sobě především v lovu na děličku. Jsem naopak šťasten za přátelskou, až rodinnou atmosféru, která po celou dobu mistrovství světa v týmu panovala.
Diskuze k článku (0)